14 fascynujących postępów technologicznych, o których powinni dowiedzieć się wszyscy liderzy biznesu w 2022 roku

News

Technologia z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Dla liderów biznesu niezwykle ważne jest, aby zapoznać się z najnowszymi technologiami i dowiedzieć się, jak mogą one wpłynąć na działalność firmy. Istnieje niewiele, jeśli w ogóle, branż i firm, na które nowe technologie nie mają wpływu, a korzyści z nich płynących jest wiele. Obejmują one zwiększenie produkcji, lepszą wydajność, wyższy poziom bezpieczeństwa i wiele innych.

Wiele z dostępnych obecnie technologii może wydawać się czymś w rodzaju fantastyki naukowej. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć sposoby na poznanie nowych technologii i sposobów ich wdrożenia w firmie. W tym artykule omówimy niektóre z najbardziej fascynujących nowych osiągnięć technologicznych, o których warto wiedzieć w 2022 roku.

Rzeczywistość rozszerzona

Rzeczywistość rozszerzona różni się od rzeczywistości wirtualnej tym, że wykorzystuje wideo lub obrazy z prawdziwego życia i wzbogaca je o wirtualne obiekty. Może to przynieść korzyści firmom na wiele sposobów. W przypadku sprzedawców internetowych umożliwia klientom wypróbowanie produktów przed zakupem, dzięki wykorzystaniu rzeczywistości rozszerzonej, aby przekonać się, jak dany produkt będzie wyglądał w ich domu lub na ich ciele.

Sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja to jeden z tych postępów technologicznych, które cieszą wielu ludzi. AI umożliwia maszynom uczenie się i adaptację do nowych informacji w sposób podobny do ludzkiego umysłu. Obecnie technologia ta ma pewne ograniczenia, ale zapowiada się na to, że stanie się istotnym czynnikiem zakłócającym rozwój wielu branż.

Obecna sztuczna inteligencja pozwala firmom wchodzić w interakcje z klientami na znacznie bardziej osobistym poziomie. Sztuczna inteligencja potrafi pozyskiwać i oceniać informacje znacznie szybciej niż człowiek, co pozwala na personalizację doświadczeń z firmą.

5G

5G to piąta generacja mobilnego Internetu. Zapewnia szybszy Internet, większą niezawodność, mniejsze opóźnienia i wiele innych korzyści. 5G może przynieść korzyści firmom, zwiększając szybkość Internetu i umożliwiając kontakt z klientem na wyższym poziomie. Niska jakość Internetu szybko odchodzi w przeszłość, dlatego firmy będą musiały korzystać z najnowszych trendów i technologii, które pomogą im świadczyć jak najlepsze usługi.

Rozpoznawanie twarzy

Oprogramowanie do rozpoznawania twarzy jest już stosowane w rozwiązywaniu problemów związanych z przestępczością i zapewnia dodatkowe zabezpieczenia naszych telefonów komórkowych. Przedsiębiorstwa mogłyby wykorzystać rozpoznawanie twarzy do zwiększenia bezpieczeństwa i umożliwienia klientom dokonywania bezpieczniejszych transakcji. Może to przyciągnąć klientów do danej firmy. W erze cyfrowej wiele osób martwi się o bezpieczeństwo zakupów w Internecie i chętnie korzysta z usług firm, które również przywiązują do tego wagę.

Chatboty

Chatboty to doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu zespołu obsługi klienta. Mogą one zmniejszyć koszty zatrudnienia personelu i zapewnić, że klienci otrzymają odpowiedzi na swoje pytania tak szybko, jak to możliwe. Wysoka jakość obsługi klienta ma kluczowe znaczenie dla każdej firmy, a obsługa klienta jest dla klientów najważniejszą kwestią przy podejmowaniu decyzji, czy ponownie skorzystać z usług danej firmy.

Można zaprogramować chatboty tak, aby odpowiadały na konkretne zapytania, wykorzystując sztuczną inteligencję, która pozwala botowi rozpoznać pytanie. Korzystne może być upewnienie się, że chatbot jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie najczęstsze pytania otrzymywane od klientów i przekazać im ważne informacje, takie jak terminy dostaw.

Hosting w chmurze

Hosting w chmurze jest już integralną częścią wielu firm. Umożliwia on firmom udostępnianie i przechowywanie dokumentów oraz innych informacji cyfrowych w wielu oddziałach jednocześnie. Eliminuje to konieczność prowadzenia dokumentacji papierowej, oszczędzając czas i pieniądze firmy. Jeśli rozważasz wdrożenie przechowywania danych w chmurze w swojej firmie, ważne jest, aby w pełni zrozumieć tę technologię. Należy upewnić się, że wybrano niezawodnego hosta o dobrej reputacji, który zapewni doskonałe bezpieczeństwo dokumentacji.

Edycja genów

Edytowanie genów to nowa, ekscytująca technologia, która ma potencjalne zastosowania w wielu branżach. Jednym z najbardziej ekscytujących możliwych zastosowań jest opieka medyczna. Edycja genów może być wykorzystywana do walki z rakiem i innymi poważnymi chorobami, a także z chorobami dziedzicznymi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zastosowaniach edycji genów, ten kurs na Uniwersytecie Harvarda pokazuje, jak można je wykorzystać w biznesie i jak mogą one wpłynąć na rozwój różnych branż.

Płatności kartami zbliżeniowymi

Płatności zbliżeniowe zrewolucjonizowały sposób kupowania rzeczy, ułatwiając klientom dokonywanie zakupów bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. W 2021 roku niemal wszystkie firmy oferowały płatności zbliżeniowe, a trend ten będzie się utrzymywał w 2022 roku i później. Ponieważ płatności zbliżeniowe wymagają doskonałego internetu, zapewnienie niezawodnego, szybkiego internetu w firmie ma kluczowe znaczenie.

Algorytmy rekomendacji

Każda platforma mediów społecznościowych, wyszukiwarka i strona internetowa, z której korzystamy, wykorzystuje algorytmy, aby zapewnić, że wyświetlane są nam treści, produkty i usługi odpowiadające naszym zainteresowaniom. Dla firm może to być nieocenione, ponieważ gwarantuje, że do każdego, kto odwiedza stronę internetową lub strony w mediach społecznościowych, kierowane są reklamy, które z największym prawdopodobieństwem doprowadzą do sprzedaży.

Wideokonferencje

Dzięki technologii wideokonferencyjnej możemy z łatwością pracować w domu. Może to przynieść firmom wiele korzyści, ponieważ znacznie zwiększa potencjalną pulę kandydatów na dane stanowisko. Firmy nie są już ograniczone lokalizacją geograficzną, gdy szukają nowych pracowników.

Wideokonferencje i inne technologie pracy zdalnej umożliwiają także wejście na rynek pracy osobom, które wcześniej mogły mieć z tym problemy. Na przykład samotni rodzice, którzy mają trudności ze znalezieniem odpowiedniej opieki nad dziećmi, mogą teraz pracować w domu.

Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo nie jest nową technologią, ale wraz z rozwojem zagrożeń, z jakimi mamy do czynienia w sieci, ewoluuje również technologia, której używamy do zwalczania tych zagrożeń. Regularne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa mogą być niezwykle korzystne dla liderów biznesu, ponieważ pozwolą im zrozumieć wyzwania, przed którymi stoją firmy, oraz sposoby radzenia sobie z nimi.

Kryptowaluty

Kryptowaluty istnieją od 2008 roku, a w ciągu ostatnich kilku lat ich popularność gwałtownie wzrosła. Dostępnych jest wiele rodzajów kryptowalut, które oferują wiele korzyści dla firm. Umożliwienie klientom płacenia za pomocą kryptowaluty pokazuje, że jesteś firmą, która przoduje w postępie technologicznym.

Należy upewnić się, że rozumie się, jak działa kryptowaluta, jak prawidłowo zintegrować ją ze stroną internetową firmy oraz jakie są najnowsze trendy na rynku kryptowalut. Korzystne może być odbycie formalnego szkolenia, które zapewni Ci zrozumienie tego nowego rodzaju waluty.

Mięso hodowane w laboratorium

Coraz więcej ludzi staje się weganami lub wegetarianami, zarówno ze względów etycznych, jak i ze względu na zrównoważony rozwój. Produkcja mięsa, zwłaszcza wołowinyma znaczący wpływ na naszą planetę. Dla rolników i pracowników sektora rolniczego trend ten jest niepokojący.

Na szczęście w produkcji mięsa hodowanego w warunkach laboratoryjnych codziennie dokonuje się niesamowity postęp. Wprawdzie mięso z hodowli laboratoryjnej musi jeszcze przejść długą drogę, zanim będzie mogło konkurować z prawdziwym, ale z pewnością jest to coś, na co warto zwrócić uwagę w przyszłości.

Pojazdy samokierujące

Samojeżdżące samochody to jedna z najważniejszych rzeczy, o których ludzie myślą, gdy zastanawiają się, w jaki sposób nowa technologia może zmienić świat. Duże marki, takie jak Tesla, już teraz podejmują głośne wysiłki w celu stworzenia doskonałego pojazdu samojezdnego.

Pojazdy samokierujące będą miały szeroki wpływ na społeczeństwo i przemysł. Znacząco obniżą koszty transportu produktów i towarów oraz pozwolą na wygodniejsze pokonywanie długich dystansów drogami publicznymi.