Drukarki Laserowe – zalety i wady

News

Drukarki laserowe to stosunkowo nowy produkt w stosunku do sprzętów, które mają atramentowy charakter. Jeszcze nie tak dawno w większości domów kluczowym produktem były oczywiście drukarki atramentowe. Na rynku mamy jednak pewne nowości i tutaj właśnie laserowe drukarki mogą budować swoją pozycję. Nie trudno zauważyć, że pojawienie się takich sprzętów sprawiło, że coraz więcej osób chce je posiadać.

Dlaczego tak się działo? Przede wszystkim to sprzęty szybsze, nowocześniejsze i były jednocześnie czymś nowym. Czy lepszym? Tutaj nie da się jednoznacznie powiedzieć, ponieważ każdy użytkownik ma swoje oczekiwania i trzeba brać pod uwagę wiele istotnych kwestii, nim jednoznacznie się to określi. Na pewno taka laserowa drukarka monochromatyczna ma swoje liczne zalety. Druk będzie tutaj nawet 10 razy tańszy niż w drukarce atramentowej, dlatego przy drukarkach czarno białych wydaje się, że rzeczywiście laserowe będzie po prostu lepszym wyborem. Ale ma ona także swoje wady, które trzeba zauważyć.

Chodzi przede wszystkim o to, że taki sprzęt będzie miał ograniczoną rozdzielczość i jeśli będzie się chciało drukować jakieś grafiki to niestety może się okazać, że urządzenie nie spełni dobrze naszych oczekiwań. Ale jeśli jest to sprzęt do drukowania jedynie tekstów to raczej wybór laserowego sprzętu będzie dobrą decyzją. Co z drukarkami laserowymi kolorowymi? Tutaj trzeba liczyć się już z nieco innym sprzętem, który będzie musiał drukować aż 4 kolory, by uzyskać zadowalający efekt.

W związku z tym ostatecznie druk kosztuje 32 grosze i również będzie tańszy niż drukowanie atramentowe. Musimy jednak zwrócić uwagę na to, że wybór nie będzie tutaj tak jednoznaczny. Przede wszystkim musimy zauważyć, że cena wydruków jest mniejsza, ale niestety przygotowanie drukarki i jej wyposażenie w tonery to bardzo wysoki koszt, który może po prostu okazać się nieopłacalny i tym samym drukarki laserowe kolorowe nie będą takim dobrym rozwiązaniem i nie mają już takiej przewagi nad atramentowymi jak te monochromatyczne.