Wybór niszczarki i podział niszczarek

News

Przed wyborem urządzenia powinniśmy odpowiedzieć sobie na dwa pytania:

1. Co będziemy niszczyć? Może się wydawać, że tutaj odpowiedź będzie bardzo prosta. Niszczyć będziemy papier. Ale czasami trzeba się zastanowić czy przypadkiem nie mamy większych niż a4 dokumentów, albo czy nasze papiery nie są spięte lub zszyte. To wszystko ma znaczenie, gdy chodzi o wybór konkretnej niszczarki. Trzeba przemyśleć, czy do niszczenia nie będą przeznaczone płyty DVD bądź też CD czy nawet karty kredytowe. Wiele urządzeń ma obecnie większe możliwości, i dlatego warto po nie sięgnąć, ponieważ mogą sobie poradzić także z takimi elementami jak spinacze, zszywki a niekiedy karty kredytowe czy płyty CD. Chodzi także o wybór odpowiedniej wielkości szczeliny podawczej w urządzeniu, na które się zdecydujemy.

2. Ile dokumentów zamierzamy niszczyć? I w jakim czasie? Parametry techniczne, jakie będzie nam podawał producent często biorą pod uwagę ile miesięcznie dokumentów chcemy niszczyć. Trzeba się nad tym dobrze zastanowić, by nie doprowadzić do uszkodzenia urządzenia w krótkim czasie, gdy okaże się, że mamy w jednej chwili wiele elementów do zniszczenia. Niektóre urządzenia mają dość duże ograniczenie co do ilości niszczonych dokumentów, dlatego nie ma się co dziwić, że w firmach taki sprzęt już się nie sprawdzi odpowiednio. Przy obliczaniu wsadu trzeba także pamiętać, że arkusze mają różną gramaturę a producent będzie nam podawał konkretne dane , które powiązane będą z daną gramaturą. Podział urządzeń do niszczenia dokumentów na: "

• Niszczarki osobiste. To urządzenia, które niszczyć będą do 300 stron dziennie. Mamy oczywiście jeszcze mniej wydajne urządzenia. Są one oczywiście bardzo tanie, ale nie zawsze się sprawdzą, wyłącznie mogą pasować do domowego użytku. • Niszczarki biurowe Używane mogą być przez kilka osób i mogą niszczyć do 2000 stron dziennie. • Niszczarki biurowe do wydruków komputerowych. To specjalne urządzenia, które przygotowane są do tego, by niszczyć składankę komputerową. Można także je wyposażyć w dodatkowe akcesoria, dzięki czemu sprzęt da więcej opcji do wykorzystania. • Niszczarki wysoko wydajne. Specjalne urządzenia do dużych firm, które mają niszczyć każdego dnia wiele tysięcy stron. Niektóre sprzęty pozwalają nam nawet niszczyć cały segregator za jednym razem.