Części zamienne do drukarek laserowych – słowniczek pojęć

News

Drukarki laserowe to obecnie powszechnie wykorzystywane urządzenia drukujące zarówno przez domowych użytkowników jak i też duże firmy. Budowa takich drukarek jest mocno skomplikowana i wiele zależy od konkretnego urządzenia, które wybierzemy. Laserowa drukarka ma specjalny procesor obrazu rastrowego, który będzie odpowiadał za modelowanie wiązką lasera. Następnie światło będzie kierowane na bęben i może zmienić własności fotoelektryczne na powierzchni bębna a to pozwoli nanieść obraz na taki bęben. Za taki proces ma odpowiadać developer czyli specjalne cząsteczki żelaza, które są na wałku magnetycznym. Przenoszą one toner na bęben i następnie przez dotyk taki toner może być naniesiony na kartkę papieru. Kolejnym etapem będzie utrwalenie tonera na kartce papieru.

Czynność taka regulowana jest przez specjalny utrwalacz nazwany fuserem i zbudowany jest z wałka dociskowego oraz grzejnego. Papier przechodzi prze wałki ogrzewa się do wysokiej temperatury i dzięki temu toner scala się z takim papierem. W przypadku laserowego druku kolorowego w taki sam sposób nakładane są wszystkie kolory. W czasie powstawania obrazu na kartce papieru tak naprawdę bierze udział wiele elementów drukarki, które mają swoje poszczególne zadania. Pickup roller lub feed roller Rolka, która odpowiada za pobieranie kartek z podajnika. Element taki może być zabrudzony czy uszkodzony i wtedy będzie konieczna jego wymiana Separator lub Separation Pad To element, który odpowiada za to, że pobierane będą pojedyncze kartki z podajnika.

Dlatego, gdy w czasie drukowania będzie pobieranych więcej kartek to znak, że ten element powinien zostać wymieniony. Transfer roller (elektroda rozładowująca) Element, który wykonany jest z materiału podobnego do gąbki. Odpowiedzialny będzie za ciągnięcie tonera z bębna i jego umieszczenie na kartce papieru. Elektroda położona będzie w pobliżu bębna i widoczna w czasie wyjmowania tonera z drukarki. Bearing To łożysko wałka grzejnego. Część ta odpowiada za ruch obrotowy wałka dociskowego. Jest wytrzymała na nacisk temperatury, co na pewno sprawi, zę będzie dobrze pracować. Thermistor Czujnik temperatury drukarki Fuser Gear To zębatka, która będzie działała napędzając moduł utrwalania fuser i może mieć różną ilość trybów.