Rodzaje przestrzeni coworkingowych dla Twojej firmy

News

Elastyczne miejsca pracy cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ nie tylko doskonale pasują do "nowej rzeczywistości", ale także zapewniają firmom możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, usprawnienia procesów, poprawy atmosfery pracy i zapewnienia pracownikom większej swobody. Elastyczne miejsca pracy są o wiele bardziej praktyczne i racjonalne dla organizacji, zwłaszcza w obecnych niestabilnych czasach, ponieważ przyczyniają się do zwiększenia satysfakcji pracowników, ich lojalności i nawiązywania kontaktów.

W czasach "gig economy" firmy coraz częściej wynajmują miejsca we wspólnych przestrzeniach roboczych, aby pomieścić swoich pracowników kontraktowych i tymczasowych. Udogodnienia i meble w przestrzeniach coworkingowych są już ustawione, co oszczędza organizacji wiele czasu i wysiłku.. Jest to rozwiązanie zarówno praktyczne, jak i ekonomiczne. Przestrzenie coworkingowe mogą zapewnić takie udogodnienia, jak ergonomicznie zaprojektowane biurka i siedzenia, superszybki Internet bezprzewodowy, najnowocześniejszy sprzęt komunikacyjny i konferencyjny, centralną klimatyzację, personel administracyjny i informatyczny oraz wiele innych, ponieważ koszty można podzielić między wiele firm. Obiekty coworkingowe są również powszechnie spotykane w głównych dzielnicach biznesowych miasta i w jego sąsiedztwie.

Takie dobrze zlokalizowane przestrzenie coworkingowe zapewniają firmie znaczącą przewagę dzięki zwiększeniu dostępności i widoczności, a także możliwości pozyskania dużej liczby potencjalnych klientów i utrzymania dotychczasowych. Poza tym wybór odpowiedniego typu przestrzeni coworkingowej jest jedną z głównych decyzji przy rozważaniu zakupu miejsca pracy, ponieważ zakup konkretnego typu przestrzeni może nie odpowiadać potrzebom i oczekiwaniom, dlatego zaleca się wybór odpowiedniego typu przestrzeni coworkingowej.

Rodzaje coworkingu

Otwarta przestrzeń coworkingowa - Open Coworking Space. Kiedy większość ludzi myśli o coworkingu, wyobraża sobie tradycyjną lub otwartą przestrzeń coworkingową. Tradycyjne przestrzenie coworkingowe niekoniecznie są skierowane do konkretnego rodzaju firmy lub osoby, ale raczej kładą nacisk na otwarte, sprzyjające środowisko pracy. W związku z tym, choć miejsca te mają wyraźne zalety finansowe, nie zawsze zapewniają taki sam poziom prywatności jak inne rodzaje przestrzeni.

Mają one jednak nieco więcej wigoru niż inne, charakteryzują się zrelaksowaną, dobrze oświetloną atmosferą i wyposażeniem, swobodną, dobrze oświetloną atmosferą i udogodnieniami które zachęcają do nawiązywania kontaktów oraz współpracy i wyobraźni. duch współpracy. Gorące biurka, biurka stacjonarne i pojedyncze pokoje są dostosowane do potrzeb różnych przedsiębiorstw.

Korporacyjne przestrzenie coworkingowe - Corporate Coworking Space. Ten rodzaj przestrzeni coworkingowej jest skierowany do najemców, którzy są bardziej komercyjni lub profesjonalni. Są one znacznie bardziej opłacalne w porównaniu z lokalizacjami wysokiej klasy, charakteryzują się spokojną, osobistą i korporacyjną atmosferą, łagodniejszym oświetleniem i mniejszym zużyciem energii niż niektóre inne rodzaje pomieszczeń. Komercyjne przestrzenie coworkingowe są tworzone w taki sam sposób, jak luksusowe przestrzenie coworkingowe, ale również z naciskiem na pragmatyzm biznesowy i to jest powód, dla którego firmy wolą je od tradycyjnych biur. powód, dla którego firmy wolą je od tradycyjnych biur. Pomieszczenia te są zaprojektowane tak, aby witać klientów w firmie, dlatego estetyka, styl i wystrój są brane pod uwagę.

Lifestylowa przestrzeń coworkingowa W zależności od rodzaju firmy, w której znajduje się dana przestrzeń, kategoria lifestyle może obejmować wiele różnych sytuacji. Można do niej zaliczyć wszystko, od kawiarni po salę gimnastyczną, kondominia czy apartamentowce. W rezultacie miejsca te są często jasne i tętniące życiem, z luźną atmosferą, która nie pozwala na zbytnie odosobnienie czy ciszę. Takie przestrzenie mieszkalne mogą mieć różną cenę, od luksusowych po przyjazne dla budżetu, w zależności od rodzaju całej działalności.

Przyspieszone przestrzenie coworkingowe Tego rodzaju przestrzenie coworkingowe są naturalnie preferowane przez akceleratory i startupy. Na przykład inżynierowie oprogramowania chętnie korzystają z tej grupy, ponieważ zapewnia ona swobodne, aktywne i sprzyjające współpracy środowisko, które sprzyja kreatywności. Ponieważ najemcami są często firmy dbające o koszty, a atmosfera w takich miejscach jest bardziej nieformalna niż profesjonalna, są one bardziej przyjazne dla kieszeni.

Przestrzeń coworkingowa dostosowana do specyfiki branży Jest to specyficzny rodzaj przestrzeni coworkingowej, która służy konkretnym branżom lub potrzebom. Ze względu na możliwość dostosowania atmosfery do konkretnych potrzeb, ten rodzaj przestrzeni coworkingowej wybierają pracownicy służby zdrowia, kancelarie prawne, osoby kreatywne i inne wyspecjalizowane grupy. Zapewniają one dodatkową prywatność i dostosowanie do potrzeb, a także szeroki wybór atmosfery w zależności od sektora, któremu służą.

Wnioski

Z pewnością nie jest łatwo wybrać miejsce coworkingowei wymaga sprawdzenia sprawdzenia wielu czynników zanim zdecydujesz się na jedno idealne miejsce. Łatwo wpaść w paraliż analityczny, gdy na całym świecie istnieją setki miejsc pracy i co chwilę pojawiają się nowe. Ponieważ coraz więcej młodych ludzi rozumie, że być może nie muszą podążać za starą tradycją i realizować bardziej standardowej ścieżki zawodowej, oczekuje się, że wzrośnie liczba przedsiębiorców i biznesmenów, którzy zaryzykują.

Wpływ na to będą miały czynniki technologiczne, świadomość i szanse. Dla osób rozpoczynających karierę zawodową coworking stanie się nowym standardem. Teraz, gdy wiesz już o wielu korzyściach i rodzajach przestrzeni do pracy grupowej, łatwiej będzie Ci wybrać przestrzeń do pracy grupowej.